Pracując w firmie, która nie jest jedyną w branży, a konkurencja nie śpi musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jesteś na celowniku. Nawet jako pracownik. W każdej firmie jest jakiś obieg dokumentów, który jak to zwykle w takich przypadkach bywa jest tajny.

Detektyw jest nieoceniony we wielu sytuacjach

DetektywWiele osób stara się wyciągać tajemnice tylko po to, by wiedzieć w jakim stanie jest przedsiębiorstwo konkurencyjne i co się w nim dzieje. Co, jeżeli zauważasz jako szef i właściciel, że takie dane opuszczają Twoją firmę? Przedsiębiorcy ze Śląska znaleźli na to skuteczny sposób. Usługi detektywistyczne świadczące przez jednego ze specjalistów rozszerzyły się o zakres kontroli poufnych danych. Długo ta umiejętność nie była mu potrzebna, jednak jak zawsze takim przypadku znalazł się ktoś, kto wyprowadzał tajne papiery z firmy w Katowicach. Przedsiębiorca na samym początku próbował na własną rękę przeprowadzić śledztwo, by zobaczyć kto okazał się być takim nielojalnym człowiekiem, jednak spełzało to na niczym, ponieważ po pewnym czasie ktoś zacierał sprawy, lub kierował podejrzenia na osoby, które do dokumentów nie miały możliwości dojścia. Dlatego przez przedsiębiorca został zatrudniony detektyw z katowic. Wtopił się on w otoczenie badając każdego, kto mógłby się tego podjąć, zwracając uwagę na sugestie pracodawcy.

Jak się okazało wystarczyły cztery dni aby wskazać winnego. Był to jeden z członków zarządu, któremu konkurencja za wyniesienie poufnych informacji obiecała pakiet dziesięciu procent akcji w swojej firmie. Sprawa trafiła do sądu, dowody są mocne i czekamy na wyrok.