Warto zaznaczyć, że kannabidiol (CBD) to substancja czynna, której właściwości prozdrowotne, nie są mitem ani sztuczką sprytnych specjalistów od marketingu, lecz faktem, znajdującym potwierdzenie w wielu badaniach naukowych.

Na co pomaga olejek CBD?

olej konopny 15 na stresJeżeli oczekujemy wysokiej skuteczności, to należy postawić na olej konopny o zawartości CBD, nie mniejsze, aniżeli piętnaście procent. Wszak produkty słabsze, często, nie działają na tyle mocno, by z ich wykorzystaniem można było prowadzić efektywne terapie. Dlatego też, zwłaszcza osobom narażonym na szczególne napięcie nerwowe, poleca się olej konopny 15 na stres. Ma on takie działanie, ponieważ zawiera dużą ilość terpenu odpowiedzialnego za działanie uspokajające i rozluźniające. Ponadto, w olejach CBD, zidentyfikować możemy również witaminy A i E, nienasycone kwasy tłuszczowe omega, fenole, flawonoidy oraz, wymienione już, terpeny. Jeśli natomiast chodzi o cenę, to najtańszy, piętnastoprocentowy wyrób, możemy kupić już za, około, siedemdziesiąt – osiemdziesiąt złotych, co jest bardzo rozsądną kwotą. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę, że olejki o wyższej zawartości tej substancji czynnej, mogą być droższe, nawet, o dwieście – trzysta złotych. Jeżeli chodzi natomiast o producentów, to w sklepach konopnych mamy dostęp do wyrobów polskich, jak i zagranicznych. Nie warto oceniać czy lepsze są polskie, czy też zagraniczne wyroby, gdyż każdy konsument ma w tej kwestii odrębną opinię.

W terapiach chorób, schorzeń i dolegliwości, oleje CBD nie mają sobie równych. Co istotne, niekonieczne jest doustne ich przyjmowanie, albowiem, można je poddać procesowi waporyzacji, jaki, w opinii wielu jest metodą dużo bardziej wydajną, gdyż składniki czynne omijają układ trawienny i dostają się bezpośrednio do krwiobiegu,