Pracuję w dość dużej firmie zajmującej się produkcją i sprzedażą. Mamy swoje oddziały w kilku miastach w kraju i zagranicą. W tym celu każdy zatrudniony pracownik musi znać bardzo dobrze choć jeden język obcy, w którym porozumiewa się bez najmniejszego problemu. ale to nie wszystko oprócz tego trzeba znać jeszcze drugi język, ale naukę tego drugiego opłaca nam pracodawca wysyłając na kursy językowe do krajów gdzie możemy się go nauczyć.

Kurs niemieckiego organizowany w Niemczech

kursy niemieckiego w niemczechJa znam jak na razie tylko jeden język obcy i jest nim język angielski. Dlatego też dostałam dyspozycję od szefa by nauczyć się innego języka i akurat przypadł mi język niemiecki. Musze powiedzieć, że mogę się nauczyć tego języka zwłaszcza, że prowadzę sprawy kontrahentów niemieckich i musze czasami pojechać do Niemczech na rozmowy. Ale wtedy albo korzystam z tłumacza, albo rozmawiam w języku angielskim. Ale szef chce podnosić nasze standardy i kontakty z klientami zagranicznymi, dlatego wysyła mnie na kursy niemieckiego w Niemczech. Takie kursy nie trwają długo. Taki wyjazd trwa dwa tygodnie i oczywiście związany jest z obowiązkami służbowymi. W dzień załatwiam sprawy służbowe z kontrahentem niemieckim, a potem idę na ten kurs  niemieckiego. Potem czeka mnie samodzielna nauka. Już byłam na takich trzech kursach i muszę powiedzieć, że są już pierwsze efekty. Na pewno znam już podstawy języka, potrafię już poprowadzić taką podstawową rozmowę i potrafię też zrozumieć drugą stronę. Podstawy są najważniejsze. Potem w dalszej części kursu będę uczyć się takiego fachowego języka związanego z branżą jaką się zajmuję. W końcu rozmowy z klientami polegają na użyciu takiej fachowej terminologii.

Warto pogłębiać swoją wiedze bez względu na wiek. Warto stawiać na naukę języka obcego, zwłaszcza jak taki kurs opłaca pracodawca. Języka uczę się w kraju z którego on pochodzi, dlatego też mogę dodatkowo poznać kulturę i pozwiedzać kraj. Należy łączyć przyjemności z obowiązkami. Dla mnie nauka języka obcego jest przyjemnością.