Nigdy nie przypuszczałam, że w przyszłości będę zajmowała się takimi zagadnieniami, jak budowa łaźni, sauny czy innych obiektów wypoczynkowych. Trafiłam na takie zajęcie przez przypadek, mimo iż byłam związana z architekturą od dawna.

Projekty łaźni domowej jako specjalizacja

projekty łaźni domowejSkończyłam architekturę i chciałam zajmować się przede wszystkim projektowaniem budynków i wnętrz domów. Jednak konkurencja w tej branży była bardzo duża i nie mogłam się przebić. W końcu postanowiłam poszukać czegoś innego i zlecenie w zasadzie samo mnie nalazło. Koleżanka zapytała się mnie czy wykonałabym dla niej projekty łaźni domowych. Byłam tym bardzo zaskoczona, bo nie wiedziałam, ze coś takiego planuje. Jednak sprawa bardzo mnie zaciekawiła i postanowiłam się z tym zmierzyć. Zaczęłam czytać o tym jak wyglądają takie projekty łaźni domowej. Przede wszystkim jak zauważyłam trzeba było zwrócić uwagę na izolację i wentylację. Na tym jednak się znałam, więc nie było problemu. Musiałam się tez dowiedzieć tego, jak t sobie Monika wyobraża. Jaka ta łaźnia musi być duża, jakie chce mieć płytki, czy mają być jakieś dodatkowe udogodnienia. To wszystko musiałam wziąć pod uwagę. Na szczęście wstępne przymiarki i projekt jej się spodobał. Potem razem wybrałyśmy się do sklepu i wybierałyśmy materiały wykończeniowe. Sama budowa nie była bardzo skomplikowana. Monia bardzo mi dziękowała za pomoc, bo mówiła, ze nikt inny nie chciał się tego podjąć. Wtedy zauważyłam niszę na rynku, i postanowiłam ją zagospodarować. Zaczęłam robić projekty łaźni domowej, sauny różnego rodzaju czy tym podobnych rzeczy. Teraz robię nie tylko projekty domowe, ale również projekty dla salonów odnowy biologicznej.

 

Ciesze się, że udało mi się znaleźć miejsce dla siebie w architekturze. Moje projekty cieszą się powodzeniem, a też konkurencja nie jest duża.