Dziś rano miejsce miał niezwykle poważnie wyglądający wypadek, w którym na szczęście niezbyt poważnie ucierpiały 3 osoby. Do zdarzenia doszło ok godziny 8 rano, zaraz po tym jak ekipa budowlana oraz pracownicy firmy świadczącej usługi dźwigowe weszła na teren budowy oraz rozpoczęła pracę.

Wynajem dźwigów i uszkodzony sprzęt

wynajem dźwigówJak udało nam się wstępnie dowiedzieć, zawinił człowiek – nie był to jednak nikt z pracowników przebywających na terenie budowy a złodziej, który najprawdopodobniej wszedł w nocy na teren budowy oraz przeciął kable w jednym z dźwigów. Zapytaliśmy o to właściciela firmy zajmującej się wynajem dźwigów, której to sprzęt został uszkodzony: ,,Póki co wszystko wskazuje na to, że w nocy, kiedy na budowie nikt nie przebywał, doszło do próby kradzieży. Nie udało się jeszcze ustalić wszystkich rzeczy które zostały skradzione, ale wstępne oględziny wykazały, iż w dźwigu, na którym doszło do wypadku, uszkodzony został jeden z zaworów przez który wypłynął olej co doprowadziło do jego przewrócenia. Na szczęście osoby, które ucierpiały, prawdopodobnie w ciągu kilku dni wyjdą ze szpitala, gdyż ich obrażenia nie są poważne ale muszą zostać pod obserwacją lekarzy.” Co dokładnie stało się na budowie?

Zaraz po tym jak jeden z pracowników firmy świadczącej usługi dźwigowe chciał uruchomić dźwig z zaczepioną kilkutonową belką całość runęła z hukiem na ziemię a sam dźwig się przewrócił. Mężczyzna, który w nim przebywał na szczęście tylko lekko się poobijał.