Buty ochronne zawsze były dobrym wyborem, zwłaszcza podczas pracy w warsztacie gdzie, nawet przy najprostszych zajęciach mogło dojść do wypadku i obrażeń. Jednak nie wszystkie buty były do takiej pracy odpowiednie, gdyż niektóre modele nie zapewniały dostatecznie dobrej ochrony przed uderzeniami, zwłaszcza podczas prac z użyciem narzędzi.

Półbuty do pracy od Uvexa

półbuty ochronne uvex z podnoskiemZazwyczaj nie używaliśmy butów ochronnych w warsztacie, gdyż nie było takiej potrzeby, a większość prac wykonywana była na stołach warsztatowych. Jednak po kilku bardzo nieprzyjemnych wypadkach, które na szczęście nie wywołały u nikogo trwałej szkody, zdecydowaliśmy się wszyscy w takowe buty wyposażyć. Dla siebie wybrałem półbuty ochronne Uvex z podnoskiem, gdyż od dłuższego czasu używałem wysokiej odmiany owych butów zarówno podczas meczy asg jak i w codziennym użytku, i z owych butów byłem bardzo zadowolony. Niskie egzemplarze miały dokładnie takie same zalety jak wysokie buty. Były więc bardzo mocne, wytrzymałe, i zapewniały świetną ochronę przed wszelkimi obrażeniami, które mogły przytrafić się w pracy, aczkolwiek były również wygodne i nie męczyły nóg tak bardzo, jak zwykłe obuwie robocze. Mocna skóra, z jakiej buty były wykonane nie tylko chroniła, ale była również odporna na uszkodzenia, więc buty te mogły służyć przez bardzo długi czas, bez żadnych śladów zużycia czy widocznych uszkodzeń, nawet po bardzo mocnych uderzeniach.

Jako półbuty, były również wygodniejsze niż wysokie buty robocze, zapewniając o wiele większą swobodę ruchu, co przydawało się podczas prac wymagających szybkiego dostępu do różnych narzędzi. Mimo wielu zalet, pozostawały jednak w bardzo przystępnym przedziale cenowym, będąc świetnym wyborem dla osób nie posiadających zbyt dużego budżetu na nowe obuwie robocze.