Z usług pośrednictwa świadczonych przez agencję lub biuro nieruchomości mogą skorzystać zarówno sprzedający jak i kupujący nieruchomość. Agent nieruchomości znajdzie klienta dla sprzedającego a dla chcącego kupić nieruchomość znajdzie taką, która spełnia jego wszystkie oczekiwania. Na tym jednak rola pośrednika wcale się nie kończy.

Nieruchomość zmienia właściciela przez akt notarialny

wzorowa agencja nieruchomości - gdyniaDziałalność agencji nieruchomości nie polega jedynie na powiązaniu ze sobą kupującego ze sprzedającym. Profesjonalni pośrednicy nadzorują również przebieg całej transakcji. Ogarnięcie wszelkich formalności związanych ze zmianą właściciela to też obowiązki, które przyjmuje na siebie każda wzorowa agencja nieruchomości – Gdynia to bardzo dobry przykład miasta, w którym działają naprawdę wzorowi pośrednicy i agenci. Dzięki takim kompleksowym usługom ze strony agencji nieruchomości obydwie strony transakcji mają poczucie, że są należycie i profesjonalnie obsłużone. Według badań największe obawy u sprzedających i kupujących nieruchomość budzą właśnie te wszystkie formalności. Tym czasem z wzorowo działającą agencją pośredniczącą przy transakcji obie jej strony prowadzone są za rękę od początku do końca. A przecież nieruchomość zmienia właściciela dopiero wówczas, kiedy podpisany zostanie akt notarialny. Wtedy też kupujący nieruchomość dokonuje przelewu na konto sprzedającego i cała transakcja zostaje zakończona.

Każdy, nawet najmniejszy szczegół transakcji, jest dokładnie przypilnowany przez agenta nieruchomości. Nie ważne czy skorzystamy z pomocy pośrednika, agenta czy biura nieruchomości – zawsze mamy pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Jeśli oczywiście trafimy na naprawdę wzorowo funkcjonujące pośrednictwo. A takich pośredników jest naprawdę sporo.