W temacie rehabilitacji natknąć się można na wiele twierdzeń, które nie są do końca zgodne z prawdą. Prawdziwe oblicze tego zagadnienia pomoże ujawnić nam doświadczony fizjoterapeuta z Krakowa, który przywrócił wiele osób do pożądanego stanu zdrowia. Wytłumaczy, które zbiegi z dziedziny fizjoterapii, cieszą się najwyższą popularnością.

Rehabilitacja jest ważnym zabiegiem

rehabilitacjaProblemem w rehabilitacji jest to, że każdy zabieg ma swoją cenę. Lekarz czasami nie może zlecić wszystkich zabiegów, które by chciał, z tego względu, że ogranicza go budżet, o czym mówi nam rozżalony fizjoterapeuta z Krakowa, będący dziś naszym rozmówcą. Z tego też względu najczęściej odwiedzanymi gabinetami są te, w których przeprowadza się przede wszystkim fizjoterapię. Ceniona jest ona ze względu na niskie koszty, jakie generuje, ale też ze względu na wysoką skuteczność. Rehabilitacja to dość ogólne pojęcie, które odnosi się do reaktywności organizmu na działanie pewnych bodźców, o czym powiedział nasz krakowski rozmówca. Do najważniejszych dziedzin fizjoterapii należą fizykoterapia, hydroterapia i kinezyterapia. W przypadku tej pierwszej, wykorzystuje się takie zjawiska jak mięczy innymi prąd elektryczny, promieniowanie laserowe. Hydroterapia opiera swoje działanie na wodzie. Popularnymi zabiegami są tutaj bicze szkockie i różnego rodzaju wirówki. Najwyższy procent pacjentów korzysta jednak z kinezyterapii, o czym informuje nas nasz dzisiejszy gość – fizjoterapeuta z Krakowa.

Kinezyterapia jest działem fizjoterapii, który określić można jako rehabilitacja ruchem. Zaliczają się do niej zróżnicowane ćwiczenia gimnastyczne, ale szanowany w Krakowie fizjoterapeuta, który nie chce ujawniać swojego nazwiska, zwraca uwagę na to, że pewne ćwiczenie mogą też być wykonywane w wodzie i nadal należeć do działu kinezyterapii. Widzimy zatem, że klasyfikacja jest dość luźna.