Pompy ciepła są bardzo skutecznymi urządzeniami, więc niejednokrotnie zastępują zewnętrzne dostawy ciepła do domów wyposażonych w ekologiczne instalacje sanitarne. W naszej okolicy większość sąsiadów posiada takowe, i bardzo chwali ich działanie. Nie każdy rodzaj pompy można jednak zamontować wszędzie, jak niejednokrotnie nasi sąsiedzi się przekonali.

Powietrzne pompy ciepła do prywatnego domu

pompa ciepła powietrzna bydgoszczW naszej okolicy nie można łatwo zamontować gruntowych pomp ciepła, które są dość trudne do instalacji, zwłaszcza w podłożu tak niestabilnym jak w naszym przypadku, ani też nie ma żadnego dużego zbiornika wodnego, do którego można by podciągnąć wodne warianty. Większość sąsiadów używa więc wariantu powietrznego pomp, mogącego pracować niemalże w każdym miejscu tak samo skutecznie. Ten rodzaj pomp działa podobnie do systemów klimatyzacyjnych, i może być używany bardzo podobnie do nich, aczkolwiek posiada zdecydowanie wyższą skuteczność i kulturę pracy, oraz znacznie mniejszy pobór energii elektrycznej. Przy większości domów na naszym osiedlu zamontowana jest więc pompa ciepła powietrzna Bydgoszcz coraz częściej zamienia konwencjonalne źródła ogrzewania na właśnie tego typu nowoczesne i ekologiczne pompy, więc znalezienie firmy instalacyjnej czy części zamiennych jest bardzo proste.

Koszty użytkowania takiej pompy należą do bardzo niskich, zwłaszcza biorąc pod uwagę iż owe urządzenia zużywają znikome ilości energii elektrycznej, i bardzo rzadko ulegają awariom, z racji dość prostej konstrukcji, w której nie ma podzespołów mogących łatwo się zepsuć. Właściciele domów wyposażonych w takie pompy są natomiast zadowoleni z bardzo cichej pracy urządzenia, porównywalnej do głośności wentylatora odciągowego. Po dobrym ulokowaniu pompy, będzie ona pracowała więc niezauważalnie.