Jestem mamą dwójki chłopców, którzy uwielbiają się bawić, jak każde dzieci zresztą. Nie potrafią usiedzieć na jednym miejscu, często wychodzą na dwór pograć w piłkę, czy urządzać sobie jakieś wyścigi. Jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Dzieci muszą spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, a nie tylko siedzieć w domu.

Sklep z grami planszowymi dla dzieci

gra planszowa sklepSzkoda tylko, że tego pobytu w domu nie potrafią lepiej wykorzystać. Jak tylko przybiegają z podwórka od razu lecą do komputera. Czasem kłócą się który powinien zagrać pierwszy, czasem grają wspólnie przeciwko sobie. Nie jestem jakąś przeciwniczką nowych technologii, każde dziecko ma prawo pracować z komputerem, grać w gry, przeglądać strony internetowe odpowiednie dla dzieci, czy pisać na nim swoje wypracowania do szkoły. Wszystko o ile jest robione z umiarem jest dobre. Niestety, maluchy coraz więcej czasu spędzają przed ekranem, a ja nie mam pomysłu jak ich od niego oderwać. Odwiedziłam dobry sklep z grami planszowymi w Warszawie, żeby kupić im kilka gier. Te co mieliśmy w domu już im się znudziły, więc pomyślałam, że nowa gra planszowa sklep im się spodoba. Niestety, chłopcy nadal woleli siedzieć przy komputerze. Myślę, że nawet najlepsze gry planszowe by ich nie zadowoliły i wybraliby gry komputerowe. Próbowaliśmy też z książkami. Poszliśmy wszyscy razem do księgarni i daliśmy chłopcom wybrać dla siebie książki. Od początku im się ten pomysł nie podobał, ale w końcu coś sobie wybrali. Niestety, znowu wyszło podobnie. Maluchy książki przeczytały, a potem wróciły do gier komputerowych. Nie wiemy już jak nie zachęcać, powoli kończą się nam pomysły. Czy macie jakieś sprawdzone pomysły na to co możemy zrobić? Czy wasze maluchy też tyle czasu spędzały przed komputerem?

Z jednej strony cieszę się, że spędzają też czas na dworze, ale to ciągłe granie w gry mnie niepokoi i wolałabym, żeby w tym czasie robili coś konstruktywnego….