Pachnąca, aromatyczna, dodająca energii i chęci do życia i działania, kawa, bo o niej mowa, jest jednym z lepszych napojów jakie ludzkość ma przyjemność spożywać. Większość z nas, nie wyobraża sobie poranka bez kilku chwil z tym gorącym i pachnącym naparem.

Ekspres wymarzonym prezentem dla kawosza

ekspresy do kawy warszawaDla mnie od zawsze był wymarzonym sprzętem do kuchni, aż w końcu sama kupiłam go sobie w prezencie świątecznym. Znalazłam go w punkcie ekspresy do kawy Warszawa. Niby nie jest niezbędny do życia, ale znacznie je uprzyjemnia i upraszcza. Mój może nie jest najbardziej ekskluzywny z ekskluzywnych, bo na taki mnie nie stać, ale ma wszystkie niezbędne funkcje, które ekspres mieć powinien. Ceramiczny młynek, aby ziarna kawy mogły być mielone na bieżąco w zależności od potrzeb i mogły zachowywać najbardziej intensywny aromat. Dyszę do spieniania mleka bo wiadomo, że czarna espresso to może i podstawa, ale przyjemnie od czasu do czasu wypić cappuccino lub po prostu duży kubek pysznej kawy, ze sporą ilością spienionego mleka. Domowe kawy z ekspresu możemy urozmaicać sobie na wiele sposobów. Dolewając smakowych syropów, dodając płynną lub ubitą śmietanę, czekoladę, kulkę lodów bądź deserek monte. Każda opcja jest przepyszna i przygotowana na bazie w pełni naturalnego naparu z czystych i dobrych jakościowo ziaren kawy, bez żadnych sztucznych dodatków czy aromatów jakie możemy znaleźć  w gotowych kawach rozpuszczalnych i ich mieszankach, które zapełniają półki w sklepach , pod wieloma nazwami handlowymi. Pijąc kawę własnoręcznie przyrządzoną mamy również kontrolę nad zawartością cukru oraz jego jakością.

Dla wielbiciela i smakosza kawy ekspres to urządzenie bezcenne. Kawa przyrządzona w takim urządzeniu, ma zupełnie inny smak niż popularna „parzucha”, którą pije wielu ludzi, czyli mielona kawa, zalewana wrzątkiem. Ekspres, nawet najprostszy, dostarcza swoimi naparami o niebo lepszych doznań smakowych.