Działalność przemysłowa wymaga ciągłego wdrażania nowych rozwiązań, poszukiwania lepszych i bardziej wydajnych technik. Wszystko w celu zapewnienia wysokiej jakości, sprzedaży produktów i usług na wysokim poziomie. Gwarantuje to stabilną pozycję konkurencyjną w branży.

Dlaczego warto korzystać z farb proszkowych?

farby do malowania proszkowegoW zależności od specyfiki branży, na różne sposoby zabezpiecza się produkty przed działaniem niekorzystnych czynników. Jedną z technik wykorzystywanych głównie przy konstrukcjach i elementach metalowych jest malowanie proszkowe. Dzięki tej metodzie nanoszenia farby produkty cechuje wysoka estetyka oraz odporność w codziennym użytkowaniu. Detale malowane proszkowo odporne są na działanie wilgoci, wahania temperatury oraz kontakt z substancjami chemicznymi. Malowanie proszkowe zabezpiecza produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi i korozją. Farby do malowania proszkowego dostępne są w kilku wariantach: zewnętrzne poliestrowe, wewnętrzne epoksydowo-poliestrowe oraz farby proszkowe o przeznaczeniu specjalnym. Wbrew pozorom, malowanie proszkowe stwarza bardzo dużo możliwości – możemy uzyskać efekt w połysku, macie albo półmacie. Jeżeli oczekujemy bardziej zaskakującego i nietuzinkowego wykończenia, można wykorzystać farby proszkowe specjalne. Dzięki nowoczesnym farbom specjalnym możliwe jest osiągnięcie wykończenia w postaci chromu a nawet brokatu. Wszystko zależy od tego, do jakich elementów farba ma być przeznaczona.

Zaawansowane malowanie metodą proszkową wykorzystywane jest powszechnie w branży motoryzacyjnej – do elementów karoserii. Taką techniką wykańczane są też różne konstrukcje stalowe, na przykład meble metalowe. Z powodzeniem można wykorzystać farby proszkowe nawet w domu – do mniejszych elementów metalowych.