Często posiadamy rodzinne grobowce, w których chowani są nasi bliscy. Innym razem, zwłaszcza, gdy rodzina rozsiana jest po całym kraju, wybieramy nagrobek pojedynczy. Musi być on trwały oraz łatwy w utrzymaniu. Kamieniarz pomoże nam zaś w wyborze kolorystyki oraz odpowiedniego designu, który będzie inny niż wszystkie.

Szukamy pojedynczego nagrobka we Włocławku

pojedyncze nagrobki we włocławkuObecnie rozpowszechniona jest moda na pojedyncze nagrobki. Czasy stawiania rodzinnych grobowców już minęły, a my chcemy mieć zmarłych jak najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Jeśli chodzi o pojedyncze nagrobki we Włocławku, to bez problemu wybierzemy je w warsztatach kamieniarskich, które znajdują się nieopodal włocławskich nekropolii. Najważniejsze jest wybranie budulca oraz jego kolorystyki. Patrzymy też na trwałość kamienia oraz jego walory artystyczne. Z tego względu wybieramy taki kamień, jak granit, czy marmur, które występują w bardzo bogatej kolorystyce. Barwy rozpoczynają się od bieli i szarości, na zielonym skończywszy. Jest to bardzo istotne, gdy szukamy czegoś innego niż wszystkie nagrobki. Wytrzymałość i łatwość utrzymania to cechy skał, które są przez nas wybierane najczęściej. Płyta jest łatwa do cięcia oraz stosunkowo plastyczna. Na każdym nagrobku możemy umieścić odpowiedni wpis oraz wygrawerować portret zmarłego lub zawiesić jego zdjęcie. Płyty mogą być kładzione po skosie, przez co nie będzie problemu z niepotrzebnym układaniem zniczy właśnie na płycie a nie w wyznaczonym do tego miejscu, co jest istotne z punktu utrzymania kamienia.

Na pojedyncze nagrobki wybieramy najczęściej takie skały, jak marmur czy granit. Mogą być ściągane z różnych miejsc w Polsce, mimo iż granit to skała magmowa. Pojedynczy grobowiec zawsze wykonywany jest na nasze indywidualne zamówienie i dopasowany do naszych potrzeb oraz oczekiwań co do koloru i designu.