Każdy ma bramę na swojej posesji, nawet mają ją ci, którzy mieszkają w mieszkaniach, bo mają je w swoich garażach. Ale bramy można też spotkać w przedsiębiorstwach, przed instytucjami państwowymi, w supermarketach i tak dalej.

Brama rolowana w supermarkecie

brama rolowanaDlatego przyjrzyjmy się nieco bliżej zastosowaniu bram w codziennym życiu. Z uwagi na liczne rodzaje bram, jak na przykład bramy szybkobieżne czy wiele innych , można je różnie zastosować. Weźmy pod lupę budynki, bramy w budynkach zazwyczaj spotkamy w budynkach przemysłowych, komercyjnych, a także w naszych garażach. W supermarkecie, hipermarkecie, czy markecie będzie raczej stosowana brama rolowana, z uwagi na łatwość otwierania i zamykania. W przedsiębiorstwach, raczej spotkamy bramy przeciwpożarowe. Ale możemy spotkać bramy wewnątrz budynku, zazwyczaj w dużych galeriach. Tam drzwiami wejściowymi jest brama, która jest otwierana przy otwarciu sklepu, a zamykana pod koniec dnia pracy. Bramy tego typu mają kraty rolowane, tak aby można było w nich wszystko widzieć. Następnie bramy mogą mieć zastosowane w ogrodzeniach, czyli będąc bramami wjazdowymi, różnego typu. Jak widać bramy mają raczej zastosowanie konsumenckie i użytkowe, nie spotkamy bram, które pełniłyby inną funkcje, na przykład tylko i wyłącznie ozdobną.

Jeśli jednak się ze mną nie zgadzacie to napiszcie jakie wy widzicie zastosowanie bram, ale pamiętajcie byście poparli wszystko przykładami, najlepiej też zamieście zdjęcia, chętnie je zobaczę. Do zobaczenia wkrótce, niedługo znów napiszę.