Moi rodzice okazali się naprawdę zupełnie nieodpowiedzialni. Nie sporządzili żadnego testamentu i teraz po ich śmierci mieliśmy z rodzeństwem problemy. Przede wszystkim kłóciliśmy się o majątek. Największy spór mieliśmy z mieszkaniem. W końcu uzgodniliśmy, że nie ma innej opcji, jak go sprzedać i podzielić się zyskiem. Sęk w tym, że nie mogliśmy się dogadać także, co do ceny sprzedaży.

Poszukiwania rzeczoznawcy od wyceny mieszkań

dokładna wycena mieszkania przez rzeczoznawcęDoszłam do wniosku, że najlepszym sposobem będzie zatrudnienie rzeczoznawcy, który fachowo oceni, ile wart jest odziedziczona przez nas nieruchomość. Zależało mi oczywiście na kimś kompetentnym, kto ma wieloletnie doświadczenie i bardzo dobrze zna się na rynku nieruchomości. Wiedziałam, że opinii takiej osoby moje rodzeństwo nie będzie mogło podważyć. Bez problemu znalazłam osobę, w której ofercie znajdowała się dokładna wycena mieszkania przez rzeczoznawcę. Skontaktowałam się z nią i umówiłam na wskazany termin. Tego dnia punktualnie zjawiła się ona w mieszkaniu i w obecności mojej oraz rodzeństwa zapoznała się ze wszelkimi dokumentami odnośnie nieruchomości, co pozwoliło mu na dokładną ocenę wartości. Brał przy tym również pod uwagę to, w jakiej okolicy znajduje się dom, jakie jest jego sąsiedztwo i tym podobne rzeczy, które mogły mieć wpływ na cenę oraz wartość mieszkania dla potencjalnych kupujących.

Teraz dobrze wiedziałam za ile moglibyśmy sprzedać mieszkanie, tak aby nikt z rodzeństwa nie czuł się poszkodowany i oszukany. Szybko przekonałam się, że wybór odpowiedniego rzeczoznawcy jest w takiej sytuacji bardzo ważny. Przede wszystkim dlatego, że od dobrej wyceny mieszkania zależy to, jak szybko uda nam się sprzedać nieruchomość w przystępnej cenie. Gdybyśmy żądali zbyt wysokiej ceny ponad rynkową, pewnie nie mielibyśmy dużo chętnych.