Zbiorniki na olej opałowy są podstawowym elementem każdego systemu ogrzewania olejowego w domu. Olej przechowuje się w specjalnych zbiornikach, które wykonane zostały z polietylenu lub z blachy stalowej i są najczęściej jednopłaszczowe, lub dwupłaszczowe. Powinniśmy dopasować odpowiedni zbiornik do naszego domu oraz instalacji grzewczej.

Zbiornik jednopłaszczowy lub dwupłaszczowy

zbiorniki dwupłaszczowe na olej opałowyNajczęściej zbiorniki jednopłaszczowe musimy umieścić w specjalnej w wannie, która będzie zapobiegała rozlewaniu się oleju w razie jakiejkolwiek awarii zbiornika. Zdecydowanie lepiej jest wybrać zbiorniki dwupłaszczowe na olej opałowy, które posiadają odpowiednie zabezpieczenie przed wyciekami. Na rynku mamy różnego rodzaju zbiorniki, a także o różnych wymiarach, więc musimy dopasować ten, który będzie najlepiej pasował do naszego domu. Kiedy chcemy umieścić zbiornik wewnątrz budynku to nie powinien on być zbyt duży, aby można było go spokojnie wnieść do pomieszczenia. Małe zbiorniki możemy połączyć w jedną baterię i z trzech zbiorników wykorzystywać paliwo na całą zimę. Najczęściej w pomieszczeniach takich jak kotłownia można ustawić tylko i wyłącznie zbiorniki do maksymalnej pojemności 1000 l. Dodatkowo zbiornika w odległości od kotła powinien być oddalony o przynajmniej 1 m. Zbiorniki na olej opałowy są nie tylko bezpieczne, ale również czyste oraz komfortowe. Dodatkowo w sezonie letnim, gdy będziemy mało korzystacie z ogrzewania opałowego to możemy dokonać ich eksploatacji i konserwacji.

Najlepiej niech konserwacji dokonują fachowcy, którzy zmontowali nam zbiorniki na olej, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że zbiornik został dokładnie oczyszczony i znowu służył będzie nam przez kolejny rok. Niektóre zbiorniki na olej opałowy mają gwarancję zadowolenia dla klientów nawet na 10 lat.