Po przejściu na emeryturę poczułam, że to najwyższa pora na to, aby zacząć spełniać swoje marzenia. Odkąd tylko pamiętam, marzyłam o tym, żeby nauczyć się nurkować. Zawsze chciałam zobaczyć z bliska rafę koralową. Postanowiłam zapisać się na jakiś profesjonalny kurs i szkolenie, gdzie osoba w moim wieku mogłaby nauczyć się bezpiecznie nurkować nawet na dużych głębokościach.

Gdzie w Poznaniu zrobię szkolenie nurkowe?

polecane kursy i szkolenia nurkowe - poznańZaczęłam więc szukać miejsca, gdzie oferowane są polecane kursy i szkolenia nurkowe – Poznań to duża miejscowość, dlatego bez większych problemów znalazłam odpowiednie miejsce. Okazało się, że córka mojej koleżanki przechodziła tam kiedyś profesjonalne szkolenie nurkowe i była bardzo zadowolona. Przede wszystkim z tego, że zajęcia teoretyczne odbywają się w małych kilkuosobowych grupach, a zajęcia praktyczne w wodzie, pod indywidualnym okiem instruktora. Dodatkowo sam kurs jest dostępny w niezwykle niskiej, przystępnej cenie i można się na niego zapisać w dowolnym momencie. W cenie kursu otrzymuje się profesjonalny sprzęt nurkowy na wypożyczenie oraz dużą ilość materiałów do nauki. Zdecydowałam się odbyć szkolenie w tym miejscu i muszę przyznać, że to była bardzo dobra decyzja. Kurs prowadzony był przez profesjonalnych nurków, którzy w przystępny i prosty sposób przekazywali swoją wiedzę i doświadczenie.

Dzięki temu kursowi czułam się świetnie przygotowana do samodzielnego nurkowania na otwartych przestrzeniach. Szkolenie kończyło się egzaminem praktycznym na głębokości około piętnastu metrów. Po jego zaliczeniu otrzymywało się certyfikat, który umożliwiał eksploatację nawet trudno dostępnych miejsc na morzach. Byłam bardzo zadowolona, że udało mi się go uzyskać. Sam kurs trwał kilka miesięcy, był prowadzony solidnie i profesjonalnie.